Na flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz więcej informacji o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest właściwie stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na eliminację ewentualnych błędów, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Czy warto skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i mBank) wypada zastanowić się nad jego zastosowaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza około 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]