Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy uzyskać w ten sposób już nieduże kwoty – w niektórych bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, ponieważ zwykle jego największa kwota to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mogą uzyskać aż pięćset tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niskimi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, że łatwo wówczas o pomyłki, a ich efektem są zwykle duże finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, porównując tak oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem na pewno będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.