Jeśli potrzebujesz numizmatów, kliknij tu.

Bilon to nie tylko środek płatniczy, ale też obiekt westchnień numizmatyków na całym świecie. Numizmatyka, będąca z początku sferą nauki badającą medale, monety a potem także papierowe banknoty, sukcesywnie przeistoczyła się w jedno z najpopularniejszych hobby. Wielu hobbystów widzi z kolei zbieranie monet jako rodzaj inwestycji pieniędzy w dobra, mogące z upływem czasu dać niebagatelny zysk. Starannie skorzystały z tego mennice z różnych państw świata, corocznie wybijające dziesiątki tysięcy oszałamiających monet numizmatycznych ze złota i srebra.

Złote i srebrne monety okolicznościowe – pasja, która może dać dochód

Powodów, dla których hobbiści kolekcjonują monety oraz banknoty może być co niemiara. Niektórzy interesują się pieniędzmi, dlatego zbierają środki płatnicze rozmaitych krajów. Drudzy skupiają się na monetach kolekcjonerskich przygotowywanych w związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin czy też śmierci uznanej znakomitości ze świata nauki albo polityki bądź znaczącego wydarzenia historycznego. Trzecia grupa kupują monety, których rewers prezentuje określony motyw, przykładowo związany z przyrodą bądź zabytkami świata. Jest niemniej jednak grupa hobbystów, której nie interesują popularne numizmaty dostępne w bardzo dużych nakładach z miedzi, niklu oraz mosiądzu, a która poszukuje monet okolicznościowych ze szlachetnych kruszców, przeważnie ze srebra i złota. Rzecz jasna, takie monety numizmatyczne już w dniu emisji są kilkukrotnie droższe aniżeli typowe monety okolicznościowe, ale warto mieć na uwadze, iż ich kupno bywa korzystną lokatą. Z upływem lat wartość srebrnych i złotych numizmatów może znacznie wzrosnąć, nie tylko ze względu na ograniczaną liczbę konkretnego wzoru, ale też z powodu potencjalnego wzrostu wartości kruszcu, którego są one wykonane.

Srebrne i złoteolskie monety okolicznościowe

Hobbyści koncentrujący się przede wszystkim na monetach wybijanych w Polsce nie będą utyskiwać na niedobór atrakcyjnych eksponatów do zebrania. Raptem w ostatnich parunastu latach Mennica Polska wypuściła takie numizmaty jak przykładowo seria Wielcy polscy ekonomiści z wizerunkami między innymi Mikołaja Kopernika i Stanisława Grabskiego czy 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Większość monet numizmatycznych produkowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty z nominałem 10 zł. Ich wartość, w zależności od daty wybicia, nakładu i wagi, waha się od 80 do około 350 zł. Takie numizmaty zabezpieczone są na ogół kapslem albo umieszczone w kasecie.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]