Kliknij tu i dowiedz się, kto ma w swojej ofercie usuwanie wirusów WordPress.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony wirusem, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Informacje zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? A może strona internetowa wysyła spam? To raptem kilka z możliwych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach konieczne jest szybkie działanie w celu identyfikacji przyczyn infekcji i przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerów powinno się zlecić fachowcom od tego typu zadań.

Usuwanie infekcji ze strony www – pełny przegląd plików oraz baz danych strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują dokładny przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć również wymagane działania w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszystkich efektów infekcji nie daje pewności, iż analogiczna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas, dlatego kluczowe jest regularne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]