Audyty stron internetowych - usługi na miarę Twoich potrzeb.

Audyt – cytując definicję internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza kontrolę spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem wielu czynników, m.in finansowych i organizacyjnych, a także ocenę perspektyw rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony www, sprawdzająca różne jej elementy, jak kod strony, hierarchię nagłówków, prędkość ładowania się strony, metadane i wiele mniej i bardziej istotnych aspektów. Oprócz samego wskazania uchybień i błędów, w szczegółowym audycie SEO muszą być zamieszczone także sugestie co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO sprawdza stronę www pod względem zgodności ze standardami W3C, zawartości strony, dostępności, a także prawidłowości kodu. Oprócz tego sprawdzane jest też, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby wskazała ona wszystkie błędy na stronie oraz – co kluczowe – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Ile należy zaczekać na płatny audyt SEO?

Online jest masa narzędzi oraz stron, dzięki którym można szybko i bez opłat przeprowadzić audyt SEO witryny. Atuty tej opcji? Szybkość oraz cena. Wady? Co niemiara. Bezpłatne narzędzia czy też okrojone dema z ograniczaną funkcjonalnością, nie są doskonałe. Jeśli już wykażą jakieś błędy na stronie, to prawdopodobnie nie wszystkie. Sporo problemów (m.in. w kodzie) wychwycić można tylko w czasie analizy dokonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danej dziedzinie.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję należy zaczekać w większości wypadków od kilku dni do mniej więcej 30 dni. Okres na przygotowanie dokumentu powinien zostać określony w umowie zawartej z agencją, która zadeklarowała, iż go zrealizuje. Taki audyt pozwoli wykryć wszelkie poważne błędy kryjące się w witrynie. Jeżeli strona była utworzona na otwartym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to rzeczy do poprawy może być sporo. Kiedy witryna powoli się ładuje, a na najistotniejsze dla klienta frazy pojawia się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to też są to sygnały, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Jakie błędy ujawnia audyt SEO?

Dokładnie wykonany audyt SEO może wykryć szereg błędów strony, w szczególności:

 • wolne ładowanie się witryny w wersji na urządzenia mobilne oraz na komputer,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się jakiś elementów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • poprawność w hierarchii nagłówków,
 • problemy z dostępnością witryny dla robotów,
 • powody niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak bądź niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • niska jakość zawartości strony,
 • jakość kodu witryny,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]