Skieruj się tutaj i dowiedz się, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne Bielsko.

Na sytuację na szosach w największej mierze wpływają umiejętności obsługujących poruszające się po nich samochody. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu przedstawiciele takich profesji w myśl przepisów muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ten temat kilka słów. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

ABC badań psychotechnicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w skrajnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są badania na odpowiednich urządzeniach, podczas których badana jest podzielność uwagi, percepcja szybkości, zdolność szybkiej reakcji i dostrzeganie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę z psychologiem, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy jednak nieco zwiększyć. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne filmy prezentujące działanie urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]