Biuro rachunkowe Katowice - pomoc na wyciągniecie ręki.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby rzetelnie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się jedynie cenami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]