Wszystko, czego warto dowiedzieć się o mikropigmentacji blizny, odnajdziesz na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-blizn/.

Zbliznowacenia powstałe na skórze w reultacie rozmaitych czynników, wielu ludziom przeszkadzają lub wpędzają ich w kompleksy. Ukrycie blizn na obszarach skóry gdzie brak owłosienia jest niełatwe, lecz na głowie czy brodzie pomaga w tym zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna zatuszuje blizny po poparzeniach i po nieprawidłowo przeprowadzonych przeszczepach włosów

Skóra wyróżnia się sporymi możliwościami regeneracji i nierzadko jest w stanie odbudować się również po poważnym uszkodzeniu. Jednak jej regeneracja z rzadka jest całkowita. Po przecięciu skóry w miejscu skaleczenia formuje się blizna, która częstokroć pozostaje widoczna do końca życia. Im poważniejszy uraz, tym wiesza szansa, iż po wyleczeniu miejsce to na zawsze już będzie zauważalnie kontrastować z otaczającą go skóry. Zbliznowacenia tworzą się na skutek urazów mechanicznych, różnych chorób lub oparzeń, a czasami wręcz są konsekwencją rezygnacji z podjęcia lub nieprawidłowego leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Blizny mogą przejawiać się zwłóknieniem odczuwalnym w dotyku, lecz bywają też tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeśli na skutek obrażeń uszkodzone zostaną mieszki włosów, na tym fragmencie skóry przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn w linii szczęki bądź na głowie może wywołać u mężczyzn kompleksy na tym punkcie. W takich przypadkach można na szczęście podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. W ten sposób można ukryć blizn w linii brwi, na głowie albo w obrębie zarostu, które powstały w wyniku oparzeń, uszkodzeń mechanicznych, a także po transplantacjach włosów metodą STRIP i FUE.

Co wypada wiedzieć o mikropigmentacji blizny?

Do zabiegu mikropigmentacji medycznej można przystąpić wyłącznie wtedy, gdy blizna jest zagojona. Przeważnie do zatuszowania blizny starczy pojedynczy zabieg, jednakże niektóre blizny potrzebują dwóch czy nawet trzech zabiegów u linergisty (tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Trzeba zaakcentować, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez punktowe wprowadzanie pigmentu w płytsze warstwy skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się wręcz całkiem niezauważalna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista zawsze dokładnie dopasowuje kolor pigmentu do koloru włosów klienta poddającego się zabiegowi. Zależnie od obszaru skóry objętego mikropigmentacją blizny, sesja zabiegu zabiera od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Barwnik z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie zanika, więc by wrócić do początkowego efektu niezbędne są okresowe zabiegi w odstępach kilku lat.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]