Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy koron i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle lub nowotwory. Które metody bywają jednak wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma również nastrój w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.