Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale także posiadają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie czasu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać palenia papierosów, napojów wyskokowych oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból i obrzęk.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu bardzo istotne jest to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.