Zleć badania wysokościowe Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl.

Wielu czytelników działania na wysokości utożsamia zwłaszcza z serwisowaniem kominów czy czyszczeniem szyb w wysokościowcach. Według uchwalonych w naszym kraju regulacji są to jednak wszelkie prace wykonywane na wysokości przekraczającej jeden metr. W przypadku, gdy prace odbywają się co najmniej trzy metry nad ziemią, niezbędne jest zaś zaliczenie specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym jednak się one opierają? W których przychodniach są wykonywane? Jakie schorzenia sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe możemy przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, w której otrzymamy dokumenty kierujące na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – o ile rzecz jasna efekty będą pozytywne – otrzymamy zaświadczenie pozwalające na pracę na wysokościach. Bywa jednak, że na wykonanie badań lekarskich nie mamy dużo czasu – wtedy najlepiej zrobimy wybierając się sami do okulisty, neurologa i laryngologa w celu wykonania badań, zaś następnie przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najrozsądniej zgłosić się na badania w specjalistycznej poradni.

Przez które schorzenia nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe powinny zdiagnozować choroby, które sprawiają, że praca na wysokościach staje się ryzykowna. Do najważniejszych tego rodzaju schorzeń zaliczają się w szczególności epilepsja i choroby zmysłu równowagi, wady wzroku (a konkretnie – potrzeba stosowania okularów (mimo że możemy to wyeliminować wykorzystując soczewki kontaktowe), a także zez. Specjalista ma prawo też odmówić wystawienia orzeczenia, jeśli mamy zaawansowaną hiperglikemię lub walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe powinniśmy powtarzać co 3 lata, zaś osoby które ukończyły 50 rok życia – co roku.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]