Przelot samolotem startującym z dalekiego lotniska może stać się przyczyną pewnych problemów. Najpoważniejszym będzie na pewno sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeśli wszak nie dotarliśmy do odpowiednich połączeń autobusowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dojechać na lotnisko swoim autem. Wiąże się to jednak z potrzebą zostawienia pojazdu we właściwym miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu lub wandali. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się taka usługa? Czego wybierając ją możemy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Reguły dla klientów tej usługi są naprawdę proste – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zarezerwować online. W formularzu w serwisie parkingu należy tylko zaznaczyć właściwy termin, a potem wykonać przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam także transfer na lotnisko. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi wydatkami – doba postoju to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zaznaczyć, że kwoty są tym mniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – czego oczekiwać?

Najistotniejszym z plusów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to obiekty strzeżone – nie powinniśmy więc martwić się bezpieczeństwem stojącego samochodu, gdyż ten zresztą w tym czasie będzie dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej oferują też szereg usług opcjonalnych, a te z pewnością usprawnią zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany już transport czy też możliwość podładowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu oraz dopompowania opon. Przed podróżą zazwyczaj będziemy mieli również sposobność zważenia bagażu i dzięki temu uniknięcia dodatkowych kosztów.