Lokal na chrzciny Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich usatysfakcjonuje.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, toteż troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednak wyzwaniem, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się liczna grupa bliskich oraz przyjaciół. Niżej przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Przygotowanie chrztu – o czym musisz pamiętać?

Niegdyś chrzciny odbywały się wkrótce po narodzinach malucha, nieraz wręcz tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, tym samym jest planowany najczęściej parę miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dogłębne przemyślenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym odbędzie się uroczystość, a także ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią termin chrztu powinno się uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, jeżeli będą jechać do nas z różnych zakątków kraju. W przesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest wymagane do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musieliugościć. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina przeważnie stawia na zabawki, natomiast rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne podarki, jak chociażby zestaw ubrań, fotelik samochodowy oraz kocyki dla dziecka.

Lokal na chrzest czy obiad w mieszkaniu – co wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, dlatego nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele bywał gościem uroczystej biesiady. Dzisiaj obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców jest już standardem. Przeglądając oferty lokali, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują przystrojone wnętrza, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia oraz który zapewni fachową obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na na miesiąc letni, polecamy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast zanudzać się przy stoliku mogą wybiegać się na powietrzu. Znaczący jest również taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, podobnie jak powrót biesiadników do wynajętego hotelu lub domu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]