Regulacja okien Warszawa - zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – żeby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz również zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]