Jeśli chcesz zlecić utylizację starych mebli Kraków, zajrzyj na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych powodów. Żeby nie zagracały przestrzeni domu, najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po pewnym czasie także w tych schowkach stają się tak zagracone, iż codzienne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, aby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy oraz domu.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak części ram okien, zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta lub przyczepy. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona także o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie surowca

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać trafić na składowisko lub być spalone. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z którego zostały wykonane, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych garderób, krzeseł i półek.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]